O mnie

Od trzech kadencji jestem posłem Platformy Obywatelskiej. Obecnie aktywnie uczestniczę w pracach Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, będąc jej wiceprzewodniczącym od 2011 roku.

Od samego początku koordynowałem program budowy Orlików w Wielkopolsce. Dzięki moim staraniom powstały przepiękne boiska m.in we Wronkach, w Szamotułach, Pniewach, Obornikach, Międzychodzie, Zbąszyniu, Nowym Tomyślu, Wolsztynie oraz Grodzisku Wlkp. Wiele mniejszych miejscowości, takich jak Duszniki czy Rostarzewo skorzystało z programu „Blisko Boisko”, który daje szansę i możliwość dostępu do bazy sportowej najmłodszym dzieciakom.

Największą uwagę skupiam na lokalnych problemach i ich efektywnym rozwiązaniu. Dla swojego regionu walczę o pozyskiwanie ważnych inwestycji zarówno tych sportowych, jak i kulturalnych. Moje hasło „skuteczny w działaniu” to realna praca, na którą składa się wiele kluczowych przedsięwzięć.

Dzięki mojemu wsparciu w Szamotułach i Nowy Tomyślu powstały Siatkarskie Ośrodki Szkolne skupiające najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Trenują tam najlepsi młodzi siatkarze, którzy w przyszłości stanowić będą o sile polskiej kadry. Jako jeden z największych sukcesów wskazuję pomoc w pozyskaniu przez powiat szamotulski kwoty ponad 0,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację bazy sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach. Budowa boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki plażowej, bieżni lekkoatletycznej oraz skoczni do skoku w dal, daje możliwość profesjonalnego treningu, szczególnie wychowankom klubu MKS Baszta Halszka.

Równie ważne i priorytetowe przedsięwzięcie to budowa Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu, wpisane w program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Dzięki mojemu zaangażowaniu udało się pozyskać z MSiT kwotę 2,6 mln zł.

Program Modernizacji Infrastruktury Sportowej uruchomiony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przyniósł wiele korzyści naszemu regionowi. Gmina Wronki wyremontowała budynek kręgielni dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 80 tys. zł. Z kolei gmina Pniewy otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont stadionu miejskiego i sali gimnastycznej. Klub kajakarski Zryw Wolsztyn już wkrótce będzie miał nowoczesną bazę treningową. Całość inwestycji opiewa na kwotę blisko 430 tys. zł.  Opalenica na remont sali dla ciężarowców otrzymała 140 tys. zł a Objezierze (gmina Oborniki) na przebudowę boiska sportowego 184 tys. zł.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych przynosi istotne efekty dla gmin i powiatów. Pniewy na przebudowę ul. Międzychodzkiej otrzymały aż 3 mln zł. Jest to jedna z największych dotacji. W gronie pozytywnie rozpatrzonych beneficjentów znaleźli się m.in. gmina Oborniki, gmina Opalenica, gmina Wolsztyn, gmina Zbąszyń, gmina Międzychód, gmina Grodzisk Wlkp., powiat szamotulski oraz powiat obornicki.

Inwestycje kulturalne są również istotne i ważne dla mieszkańców regionu. W Zbąszyniu powstała Filharmonia Folkloru Polskiego, z której korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu nowotomyskiego. Jest to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w całym kraju. Na tę inwestycję pozyskano środki z Unii Europejskiej w kwocie 9,9 mln zł. Wolsztyński Dom Kultury i Obornicki Ośrodek Kultury zyskały nowy blask dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 10 lat organizuję turniej plażowej piłki siatkowej „Rutnicki Cup”, który przyciąga siatkarzy z całej Polski. Eliminacje rozgrywane są m.in. w Pniewach, Sierakowie, Chrzypsku Wielkim, Pile oraz Wolsztynie. Rokrocznie na plaży w Zbąszyniu odbywa się Wielki Finał, gdzie najlepsi walczą o mój puchar. Turniej ma swoją uznaną markę a poziom sportowych zmagań jest z roku na rok coraz wyższy.

Aktywnie wspieram także imprezy i mecze charytatywne dla dzieci i młodzieży. Pomogłem w znalezieniu sponsora głównego dla drużyny Red Dragons Pniewy oraz zespołu koszykarskiego Sokół Międzychód.

Organizuję liczne szkolenia na temat funduszy unijnych dla przedsiębiorców i młodych ludzi. Od kilku lat prowadzę „lekcję przedsiębiorczości” dla maturzystów, których zapoznaję z regułami i zasadami poruszania się po rynku pracy. Co roku uczestniczy w nich ponad 2,5 tys. uczniów.