Wizytacja podkomisji ds. EURO 2012 w Poznaniu

Na kilka tygodni przed turniej jesteśmy optymistami – powiedział poseł Jakub Rutnicki na wtorkowym spotkaniu z prezydentem Poznania. Poseł jako wiceprzewodniczący podkomisji ds. EURO 2012 wraz z pozostałymi członkami wizytowali stolicę Wielkopolski. Głównym celem wizyty był przegląd zadań, które wciąż są jeszcze do wykonania w Poznaniu.

Obecnie najważniejsze jest pytanie, to czy Poznań zda egzamin podczas mistrzostw, a także czy zdąży z kluczowymi inwestycjami. Mowa o remoncie ul. Grunwaldzkiej, budowie pętli Budziszyńska, dokończeniu ul. Roosevelta czy postępom prac na budowie zachodniej obwodnicy miasta. Kluczowe jest także uruchomienie linii tramwajowej na odcinku od Stadionu Miejskiego do placu Wolności. Zostaliśmy zapewnieni, że ta inwestycja zostanie dokończona – mówił poseł Rutnicki.

Po spotkaniu członkowie komisji ruszyli w objazd po inwestycjach. Zobaczyli m.in. stadion i nowy dworzec. Po południu komisja udała się do Opalenicy, gdzie wizytowała obiekty na których będzie trenowała reprezentacja Portugalii.

[nggallery id=66]

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Euro 2012, Powiat Nowotomyski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.