Turniej Mini Euro 2012 w Pniewach!

Sobota i niedziela w Pniewach należały do młodych piłkarzy, którzy rozegrali turniej Mini Euro 2012. Patronat nad zawodami objął  poseł Jakub Rutnicki, który ufundował nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju. Głównym organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania KOLD. W zawodach udział wzięło 288 zawodników z 24 młodzieżowych drużyn. W sobotę młodzi piłkarze rywalizowali na Orlikach w Nowym Tomyślu, Opalenicy, Lwówku, Michorzewie i  Kuślinie, gdzie odbywały się mecze grupowe. Oglądać mogliśmy również reprezentacje z gmin partnerskich, m.in. z Litwy, Estonii, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Holandii.

W niedzielę w Pniewach odbyły się mecze finałowe. Zwycięzcami zostali młodzi piłkarze ze sławieńskiego Kocevia. Drugie miejsce dla zespołu z Niemiec, a trzecie i czwarte należało do Polaków – odpowiednio z Kuślina i Lwówka. Wieczorem wszyscy zawodnicy spotkali się w pniewskiej hali na wręczeniu nagród. To ogromny sukces wszystkich miast, dzięki którym oprócz rywalizacji sportowej nawiązały się nowe przyjaźnie. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników turnieju była możliwość zwiedzenia stadionu Lecha Poznań.

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Euro 2012, Powiat Nowotomyski, Powiat Szamotulski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.