Wizytacja podkomisji ds. EURO 2012 w Krakowie

Możemy patrzeć z optymizmem na stan przygotowań Krakowa do EURO 2012. Po fakcie jak Kraków został tylko miastem rezerwowym nie widać było optymizmu, ale po tym jak wasze piękne miasto wybrały trzy reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii jesteście przykładem jak niepowodzenie zamieniliście w sukces – powiedział Jakub Rutnicki na wtorkowym spotkaniu z prezydentem Krakowa.

Po konferencji komisja wizytowała stadiony Wisły i Cracovii, które będą bazami treningowymi reprezentacji Włoch i Holandii. Największe wyzwanie jeśli chodzi o centrum treningowe to stadion Hutnika, który w czerwcu będzie gościł reprezentację Anglii. Patrząc na zaangażowanie robót możemy być optymistami. Szatnie zostały już odnowione, elewacja pomalowana, obecnie trwają prace porządkowe wokół boiska.

Największym wyzwaniem jest nowa murawa, przygotowana przez angielskich specjalistów. Co ciekawe została ona posadzona na specjalnie przygotowanym podłożu a nie rozwinięta z rolki. Co tydzień stan i przyrost trawy sprawdzany jest przez wysłanników federacji angielskiej. Osoby odpowiedzialne twierdzą, że 30 maja będzie to najlepsza murawa w Polsce.  

O atrakcyjności Krakowa przemawia jeszcze jeden fakt – kibice duńscy jako swoją bazę wybrali właśnie Kraków!  Biorąc te wszystkie informacje pod uwagę, na EURO 2012 do Krakowa może przyjechać ok. 100 tys. kibiców.

Małopolska jest gotowa na największe święto piłkarskie w Europie. Teraz trzeba już tylko wypatrywać kibiców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Euro 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.