Siatkarskie Szamotuły !!!

922769_540247819366484_1085569907_nJuż od września w szamotulskim Zespole Szkół nr 1 powstanie Siatkarski Ośrodek Szkolny dla dziewcząt. To czego nie udało się zrobić w 2012 r. udało się w tym roku. O programie i głównych założeniach opowiedzieli na czwartkowej konferencji poseł Jakub Rutnicki oraz prezes UKS Szamotulanin Wiesław Malyszka.

Projekt S.O.S jest ewenementem na skalę światową. Wiele krajów chce go skopiować. Szamotulski Ośrodek może liczyć na wsparcie ze strony PZPS. Dziewczęta dostaną komplet dresów, koszulek, bluz a trenerzy laptop, kamerę, drukarkę, program do analizy gry. Nauczyciel koordynujący pracę młodych siatkarek będzie opłacany przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

W tym roku dodatkowo uruchomiono 8 S.O.S, w tym 3 dziewczęce i 5 chłopięcych. Jeden z nich powstał właśnie w Szamotułach. Obecnie w Polsce działa 136 takich ośrodków, które szkolą najlepsze siatkarki i najlepszych siatkarzy młodego pokolenia.

Również od września w powiecie szamotulskim uruchomiona zostanie Akademia Siatkówki. Szkolić się w niej będę dziewczynki ze szkół podstawowych m.in. z Obrzycka, Ostroroga, Otorowa, Wronek, Pamiątkowa oraz z Szamotuł. Najlepsze z nich trafiać będę do S.O.S. Żaden siatkarski talent w powiecie nie umknie uwagi trenera siatkówki !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Powiat Szamotulski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.